Žodinė programa / Trečiasis susitikimas - Kauno Bienalė

Žodinė programa / Trečiasis susitikimas

2017-10-11

Prof. Matthew Rampley (Birmingamo universitetas / University of Birmingham)
Pranešimas Kruvina žemė: apie prisiminimo problemiškumą mene (45 min.)

Manca Bajec (Karališkasis meno ir dizaino koledžas / Royal College of Art and Design)
Pranešimas Paminklai kaip meno kūriniai, paminklai kaip istorijos rašymas (45 min.)

Matthew Rampley ir Mancos Bajec diskusija su prof. Giedre Mickūnaite (Vilniaus dailės akademija) ir atsakymai į auditorijos klausimus (30 min.).

Dailės istorikas Matthew Rampley iš Birmingemo universiteto, straipsnių rinkinio Heritage, Ideology and Identity in Central and Eastern Europe. Contested Pasts, Contested Presents sudarytojas (Boydell & Brewer, 2012), tyrinėjantis šiuolaikinį meną ir XX a. Vidurio Europos dailę bei architektūrą, aptars sunkumus, su kuriais susiduria įamžinimo menas, kuriamas susiskaldžiusioje visuomenėje, nebesutariančioje kokia yra tinkama vizualinė atminties kalba.

Karališkojo menų ir dizaino koledžo doktorantė, menininkė ir kuratorė Manca Bajec, atliekanti meninį tyrimą apie istorinį paminklų revizionizmą buvusioje Jugoslavijoje ir meninę praktiką kaip susitaikymo metodą, dalinsis mintimis apie tai kaip/ar menas gali ne tik komentuoti esamą padėtį, bet ir stimuliuoti realius socialinius pokyčius. Pranešėja klaus ar šiuolaikinis menas gali pasiūlyti naujų idėjų vien bendramintei publikai, ar jis gali inspiruoti naujus dialogus tarp žmonių, kurie paprastai nėra šiuolaikinio meno auditorija?