Kuratorės - Kauno Bienalė

Kuratorės

Alicia Knock

Nuo 2015 m. Alicia Knock dirbda Pompidou centro (Prancūzija) Šiuolaikinio meno ir perspektyvų skyriaus kuratore. Čia ji stengiasi plėsti muziejaus veiklą į Afriką ir Vidurio Europą tiek per įsigyjamus meno kūrinius, tiek organizuodama tematines („Museum On/Off“ (Galerie 0, Centre Pompidou, 2016); „China-Africa, crossing the world color line“, (Galerie 0, Centre Pompidou, 2020)), ir istorines (Ernestas Mancoba „I shall dance in a different society“ (Galerie 0, Centre Pompidou, 2019); Boris Mikhailov „The forbidden image“ (Pinchuk meno centras, Kijevas, 2019); „Global resistance“ (Centre Pompidou, 2020)) parodas.

A. Knock vadovauja „Duchamp“ apdovanojimų laureatų apžvalginėms parodoms (Kader Attia, Yto Barrada, Ulla von Brandenburg ir Barthélémy Toguo, 2016; Maja Bajevic, Joana Hadjithomas ir Khalil Joreige, Charlotte Moth, Vittorio Santoro, 2017), taip pat dalyvauja naujos Pompidou projektų erdvės „Galerie 0“ veikloje, kuri siekia tapti naujų praktikų laboratorija.

Savo kuratorinėje praktikoje per daugiadisciplininius projektus Alicia Knock kvestionuoja patį muziejų ir stengiasi tyrinėti naujus parodų formatus. Kaip kuratorė ji skatina ir moterų menininkių dalyvavimą: kuravo parodą „The most foreign country, women artists from the Duchamp Prize“ (Fondation Fernet Branca, 2017) ir grupinę parodą Bandžouno stotyje (Kamerūnas, 2018).

58-ojoje Venecijos bienalėje ji kuravo Albanijos paviljoną, kuriame buvo eksponuojama Drianto Zeneli vaizdo instaliacija „Maybe the cosmos in not so extraordinary“. Ji taip pat organizavo kasmėnesinės iniciatyvos „Prospectif cinema“ seansus Pompidou galerijoje (Binelde Hyrcan, Adoma Akosua Owusu, Emilija Škarnulytė ir kt.) ir pradėjo „aklųjų“ pokalbių seriją „Menininkai ir kuratoriai“.

Inga Lāce

Inga Lāce – C-MAP Vidurio ir Rytų Europos fondo stipendininkė MoMA, Niujorke. Nuo 2012 m. ji yra Latvijos šiuolaikinio meno centro kuratorė. 2019 m. Venecijos bienalėje kartu su menininke Daiga Grantina ji kuravo Latvijos paviljoną (kuruota kartu su Valentinu Klimašausku).

2021 m. I. Lāce buvo Kijevo bienalės „Allied“ bendrakuratorė ir šiuolaikinio meno festivalio „Survival Kit“ bendrakuratorė: kartu su Jonatanu Habibu Engqvistu kuravo 7-ąją – 10-ąją bienales, 2017 m. festivalį kuravo kartu su Angels Miralda, o 2018–2019 m. – su Solvita Krese.

I. Lāce taip pat yra viena iš tiriamojo parodų projekto „Portable Landscapes“, analizavusio latvių tremtinių ir emigrantų bendruomenių meną ir gyvenimą XX a., kuratorių. Šio projekto parodos yra surengtos Villa Vassilieff (Paryžius), Latvijos nacionaliniame dailės muziejuje, James galerijoje CUNY (Niujorkas).