Spalio 26 d. ketvirtasis susitikimas KAS IŠ TO? - Kauno Bienalė

Spalio 26 d. ketvirtasis susitikimas KAS IŠ TO?

2017-10-26

Kauno bienalei persiritus į antrąją pusę patikrinsime kaip mums pavyko siekti savo tikslų ir kokie galėtų būti tolimesni jų siekimo scenarijai. Prieš Bienalei prasidedant deklaravome, kad oponuosime monopolinei-populistinei griovimo-statymo praktikai ir konservatyviam tradicionalizmui, vyraujantiems Lietuvos viešajame mene ir ypač atminimo diskurse, o taip pat skatinsime bei sieksime legitimuoti radikaliai naujas, šiuolaikiškas, konceptualias, aktualias kolektyvinės atminties įamžinimo idėjas ir strategijas.

Bienalei pavyko “sudrumsti įpaminklinimo vandenį” – kultūrinio renginio proga apie paminklus dar kartą rašyta laikraščiuose ir žurnaluose, kalbėta radijuje ir televizijoje, pravesta dešimtys ekskursijų. Bienalė yra matoma ir teigiamai vertinama kultūros lauke, bendraminčių ratelyje, tačiau kiek ir kaip ji matoma už šio lauko ribų? Kokios įtakos šiuolaikinio meno reiškinys/pareiškimas turės “realiam gyvenimui”, šiandien priimamiems įamžinimo sprendimams savivaldybėse, Lukiškių aikštės rekonstrukcijos užbaigimui? Ką galime padaryti, kad politikams ir plačiajai visuomenei kultūra nebūtų tik pramoga, o menininkams atminties ir įamžinimo klausimai būtų aktualūs? Kas turėtų vykti toliau, kad priartėtumėme prie netradicinio įamžinimo legitimavimo? Ne tik politikų, bet ir visuomenės, menininkų tarpe.

Pokalbyje dalyvaus: Linara Dovydaitytė (Vytauto Didžiojo universitetas), Arūnas Gelūnas (LR Seimas), Virginija Januškevičiūtė (Šiuolaikinio meno centras), Ina Pukelytė (Kauno savivaldybė), Laima Kreivytė (11-oji Kauno bienalė), Paulina Pukytė (11-oji Kauno bienalė), Skaidra Trilupaitytė (Lietuvos kultūros tyrimų institutas).

Diskutantai atsakys į auditorijos klausimus. Vėliau kviesime pratęsti pokalbius su taure vyno.

Dr. Rasa Antanavičiūtė

Žodinės programos kuratorė

11-oji Kauno bienalė
www.biennial.lt
+37061655141

– – –

Kauno bienalę remia Lietuvos kultūros taryba, Kauno miesto savivaldybė, Kazickų šeimos fondas, UAB Hidrostatyba, UAB Prorentus, UAB Archas

Kauno bienalę kartu įgyvendina Nacionalinis M.K. Čiurlionio muziejus, Kauno miesto muziejus, VDA Kauno fakultetas, VĮ Sodra, VĮ Vidaus vandenų kelių direkcija ir kiti partneriai

11-osios Kauno bienalės būstinė – Nacionalinio M. K. Čiurlionio muziejaus Kauno paveikslų galerija (K. Donelaičio g. 16, Kaunas)