Šiuolaikinis Kanados menas: nuotolinis renginys su 13-os Kauno bienalės kuratore Josée Drouin-Brisebois - Kauno Bienalė

Šiuolaikinis Kanados menas: nuotolinis renginys su 13-os Kauno bienalės kuratore Josée Drouin-Brisebois

2021-03-22

Kanados ambasados biuras ​​Lietuvoje ir Kauno bienalė kovo 23 d. 17:30 (Lietuvos laiku) kviečia į nuotolinį pristatymą apie šiuolaikinį Kanados meną su 13-os Kauno bienalės kuratore Josée Drouin-Brisebois.

Drouin-Brisebois pristatys septynių Kanados menininkų, dalyvaujančių 13-oje Kauno bienalės parodoje (2021 m. lapkričio 12 d. – 2022 m. vasario 20 d.) kūrybą. Pirmą kartą Kauno bienalėje bus pristatyti menininkų David Altmejd, Shary Boyle, Isuma, Kapwani Kiwanga, Janet Cardiff ir Georges Bures Miller, Jeremy Shaw ir Althea Thauberger darbai. J. Drouin-Brisebois pristatys šių iškilių Kanados menininkų kūrybą ir pasiūlys išskirtinę progą susipažinti su būsima 13-os Kauno bienalės paroda.

Renginys yra nemokamas ir bus tiesiogiai transliuojamas internet.

Transliaciją galima žiūrėti čia.

Arba sekite įvykius Kauno bienalės Facebook ir Youtube platformose.

Josée Drouin-Brisebois – vyresnioji šiuolaikinio meno kuratorė, atsakinga už Kanados ir tarptautinio šiuolaikinio meno kolekcijas Nacionalinėje Kanados galerijoje. Ji organizavo Kanados dalyvavimą Venecijos bienalėse 2019 m. („Isuma“), 2017 m. (Geoffrey Farmer), 2013 m. (Shary Boyle) ir 2011 m. (Steven Shearer). Ji yra kuravusi daugybę parodų, įskaitant tokias žinomų Kanados menininkų, kaip Arnaud Maggs (2012) ir Christopher Pratt (2005). Kaip viena iš kuratorių ji yra dirbusi su Chris Cran (2015) ir Wanda Koop (2010) personalinėmis parodomis bei organizavusi temines Nacionalinės Kanados galerijos, Albertos meno galerijos Šiuolaikinio meno muziejaus Toronte (MOCA) ir „The Rooms“ parodas. Nuo 2016 m. J. Drouin-Brisebois yra prestižinio Kanados „Sobey Art“ apdovanojimo žiuri pirmininkė. Ji – ne tik Nacionalinės galerijos ir Venecijos bienalės katalogų redaktorė. J. Drouin-Briseboi šiuolaikinio meno apžvalgos taip pat pasirodžiusios įvairiuose periodiniuose ir kituose leidiniuose Kanadoje ir už jos ribų.

 

Organizatoriai: Kanados ambasados biuras Lietuvoje ir Kauno bienalė. 13-os Kauno bienalės rėmėjas Lietuvos kultūros taryba, partneris Kaunas 2022. Pristatymo draugai Prancūzų Institutas Lietuvoje ir Kauno miesto savivaldybė.