Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Kauno bienalės ir VDU - Kauno Bienalė

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Kauno bienalės ir VDU

2021-01-19

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) pasirašė bendradarbiavimo sutartį su „Kauno bienale“ – didžiausiu šiuolaikinio meno festivaliu Lietuvoje. Pagal šią sutartį šalys įsipareigoja skatinti tarpusavio bendradarbiavimą švietimo ir profesinio tobulėjimo srityse.

Pasak Menų fakulteto dekanės, profesorės dr. Jurgitos Staniškytės, „Kauno bienalės“ ir VDU ryšiai plėtojami jau beveik du dešimtmečius. „Prie šio tarptautiniu mastu pripažinto šiuolaikinio meno įvykio įvairiais būdais prisidėjo ir jame savo idėjas įgyvendino fakulteto dėstytojai, studentai ir absolventai: profesorė Rasutė Žukienė, ilgametė „Kauno bienalės“ vadovė dr. Virginija Vitkienė, vadovė Kotryna Žemaitytė, dabartinė „Kauno bienalės“ vadovė Neringa Kulik ir daugelis kitų. „Kauno bienalė“ – tai universitetui ir fakultetui labai svarbus partneris, džiaugiamės turėdami tokią inovatyvią bendradarbiavimo platformą, atvirą ir tarptautiniam meno laukui, ir vietos bendruomenėms. Čia studentai turi praktinę galimybę iš arti pažinti geriausias tarptautines meno ir meno kuratorystės praktikas“, – džiaugėsi VDU Menų fakulteto dekanė prof. dr. J. Staniškytė.

Remiantis sutarties nuostatais, abi šalys įsipareigoja ne tik bendradarbiauti projektinėje veikloje, naudotis kūrybiniais bei organizaciniais ištekliais, bet ir suteikti galimybę Vytauto Didžiojo universiteto studentams atlikti mokomąsias praktikas „Kauno bienalės“ vykdomose veiklose, tarp kurių – parodų kuravimas ir informacijos viešinimas, taip skatinant praktinį studentų įgytų žinių pritaikomumą (daugiau apie praktikos ir kitas įsitraukimo į mūsų veiklas galimybes čia).

Bendradarbiavimas su aukštojo mokslo institucijomis visada buvo vienas iš „Kauno bienalės” prioritetų. „Kartu su mokslininkų bendruomene kuriame ir įgyvendiname įvairius meno ir kultūros projektus bei iniciatyvas. Ne paslaptis, kad didžioji dalis „Kauno bienalės“ komandos narių yra baigę studijas Vytauto Didžiojo universitete, o „Kauno bienalės“ renginiuose praktiką yra atlikęs ne vienas studentas. Toliau puoselėdami partnerystę su universitetu sieksime sėkmingai įgyvendinti 13-osios Kauno bienalės renginį ir „Kūrybiškos Europos“ projektą „MagiC Carpets“ (liet. „Stebuklingi kilimai“) įtraukdami universiteto bendruomenę į įvairias veiklas. Kiekvieno renginio ar projekto metu „Kauno bienalės“ komandą papildome įvairių sričių specialistais, ypač komunikacijos, sociologijos ir menotyros. Tikimės akademinio indėlio renginių ir projektų organizavime ir įgyvendinime, stebėsenoje bei vertinime“, – sako „Kauno bienalės“ vadovė N. Kulik.