Kauno kultūros mugė kviečia atrasti naujo kultūros sezono maršrutus - Kauno Bienalė

Kauno kultūros mugė kviečia atrasti naujo kultūros sezono maršrutus

2021-08-31

Rugsėjo 3-5 d. Kaune, Vienybės aikštėje, pirmą kartą vyks Kauno kultūros mugė, po vienu stogu subursianti iki 30 kultūros organizacijų ir iniciatyvų. Šis Kauno menininkų namų Kultūros infocentro organizuojamas renginys skirtas visiems išsiilgusiems kultūros renginių, norintiems sužinoti naujo sezono naujienas ir geriau pažinti miesto kultūrinį gyvenimą.

Šio renginio tikslas – sukurti erdvę kultūros atstovams ir miestiečiams susitikti bei susipažinti gyvai. Vienybės aikštėje planuojama įrengti paviljoną, kuriame įsikurs ir žmonių lauks Kauno kultūros atstovai, tarp kurių Kauno miesto kamerinis teatras, Nacionalinis Kauno dramos teatras, Lietuvos aviacijos muziejus, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Kauno fotografijos galerija, Kauno apskrities viešoji biblioteka, Kauno bienalė, Kauno kino centras „Romuva“, ​​kultūros erdvė „Parakas“ ir kt.

Mugės metu miestiečiai ir miesto svečiai galės pabendrauti su kultūros atstovais, iš pirmų lūpų sužinoti, kas vyksta ir vyks Kaune šį sezoną, susidaryti individualų norimų aplankyti renginių maršrutą, įsigyti bilietus, abonementus ir kitus kultūros produktus, išvysti nemokamus teatro, šokių, cirko ir kitus pasirodymus.

„Kauno kultūros mugės idėja kilo siekiant Kultūros infocentro tikslo atskleisti ir parodyti, koks įvairus bei įdomus yra Kauno kultūrinis gyvenimas. Kuruodami internetinį Kauno kultūros renginių kalendorių (kultura.kaunas.lt) ir kalbėdamiesi su bendruomene, matome, kokia plati bei išskirtinė yra kultūros pasiūla mieste, tačiau, dėl itin intensyvaus visuomenės gyvenimo ritmo, ne visada informacija pasiekia tuos, kuriems kultūrinės veiklos ir yra skirtos. Kauno kultūros mugės metu centrinėje miesto aikštėje bus galima tiesiogiai iš kultūros atstovų išgirsti visas naujienas, susipažinti, atrasti, praplėsti akiratį ir susiplanuoti būsimą renginių ar kitų veiklų tvarkaraštį. Kultūros bendruomenei tai puiki proga ir, manau, šventė būti kartu bei kurti naujas partnerystes! Tikimės, kad šis įvykis taps kasmetiniu kultūros sezono atidarymu“, – pasakoja Kauno menininkų namų Kultūros infocentro vadovė Viktorija Mašanauskaitė-Rinkšelė.

Vis dar pastebima atskirtis tiek tarp žmonių, tiek tarp kultūros organizacijų, todėl viena iš svarbiausių renginio tematikų – bendrystė. Dažnai ir patiems kultūros atstovams pritrūksta galimybių megzti bei stiprinti tarpusavio ryšius. Todėl šio renginio metu vyks speciali kultūros operatorių vizitų iš kitų Lietuvos miestų programa, kuri skatins kultūros sektoriaus tinklaveiką.

„Bet kuri sritis vystosi jai nuolat keičiantis, įgaunant vis naujų formų, skatinant partnerystes ir žinių mainus. Ne išimtis ir kultūros scena, kurioje aktyviai veikia jau įsitvirtinusios organizacijos, privačios ar savo kelią pradedančios iniciatyvos ar individualūs kūrėjai. Esame įpratę įdėti daug pastangų kurdami kokybišką, aktualų kultūros turinį, tačiau ne visuomet spėjame susipažinti su tuo, kas vyksta ne tik mieste ar miestelyje, kuriame gyvename, bet ir kiek toliau. Tikimės, kad mugėje sukurtos partnerystės ne tik pristatys Kauno kultūrą už miesto ribų, bet ir ateityje leis atrasti naujų kultūrų bei meno formų ir kauniečiams“, – teigia Kauno menininkų namų direktorė ​​Rūta Stepanovaitė.

Renginiui neatsitiktinai buvo pasirinkta Vienybės aikštė – ji visada pilna žmonių: nuo pačių mažiausių iki senjorų, nuo mokinių iki šeimų. Taip norima priartinti kultūrą prie visuomenės, padaryti ją atvirą visiems, pakviesti kultūros atstovus išeiti iš jiems įprastos aplinkos.

Plačiau apie Kauno kultūros mugės dalyvius ir programą skaitykite www.kulturosmuge.lt


KULTŪROS MUGĖS METU SUSITIKIME KAUNO BIENALĖS STENDE, KUR JUMS PIRMIESIEMS PRISTATYSIME 13-os KAUNO BIENALĖS MENININKUS, RUOŠIAMĄ FILMŲ PROGRAMĄ, EDUKACINĖS PROGRAMOS PLANUS BEI SUTEIKSIME 20 proc. NUOLAIDĄ BILIETAMS