Kauno bienalės kuratorė: menas – svarbiausia išgyvenimo strategija - Kauno Bienalė

Kauno bienalės kuratorė: menas – svarbiausia išgyvenimo strategija

2021-10-31

“Būtent kūrybiškumas nuo neatmenamų laikų žmonijai padėdavo išgyventi”, – pastebi šiuolaikinio meno kuratorė Josée Drouin-Brisebois. Ji kuruoja lapkričio 12-ąją prasidėsiančią iki iki pat 2022 m. vasario 20 d. vyksiančią 13-ąją Kauno bienalę. Bienalė, pavadinimu “Once Upon Another Time… gyveno jie jau kitaip”, išties išskirtinė. Jos metu, sausį, bus paskelbti “Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022” metai.
Kanadietė J. Drouin-Brisebois dirba Nacionalinėje Kanados galerijoje, kur yra atsakinga už Kanados ir tarptautinio šiuolaikinio meno kolekcijas. Ji ne kartą organizavo Kanados dalyvavimo Venecijos bienalėse projektus, yra prestižinio Kanados “Sobey Art” apdovanojimo žiuri pirmininkė.
Nors pandemija privertė koreguoti bienalės pasiruošimo darbus, viešnia tikina, kad net ir nuotoliniu būdu pavyko užmegzti stiprų ryšį su Kauno bendruomene.

Gintarės Vasiliauskaitės pokalbis su J.Drouin-Brisebois – apie pasaulį vienijančias istorijas, užsienio menininkų ir kauniečių draugystes ir Kauno laukiantį įspūdingą meno renginį.

Visą pokalbį skaitykite Kauno dienos portale ir čia.