„Eiliuoti Šilainių kiemai“: populiariausios eilės meilei - Kauno Bienalė

„Eiliuoti Šilainių kiemai“: populiariausios eilės meilei

2020-07-28

Vieno iš penkių šios vasaros tarpdisciplininių MagiC Carpets projektų Kauno bendruomenėse – „Eiliuoti Šilainių kiemai“ – iniciatoriai, aktoriai Edita Niciūtė ir Arnis Aleinikovas, pakvietė šilainiškius dalintis savo kurtomis eilėmis.

Projekte sulaukta autorių, kurie tiesiog „išplėšė“ puslapius su eilėmis iš asmeninių dienoraščių ir išdrįso atiduoti juos įrašų studijai, kiti dalinosi vieninteliu per savo gyvenimą parašytu tekstu apie meilę ir laukimą, o viena vietos kūrėja atsiuntė net dvi savo parašytas knygas.

Tekstus kartu su profesionaliais aktoriais įskaitė ir patys jų autoriai. Išgirsite nostalgiją savo gimtinei dvelkiančius tekstus, kuriuose piešiami gimtinės vietovių peizažai; eiles dedikuotas išėjusiems šeimos nariams, ir žinoma – meilei. Visi projekte dalyvaujantys poetai yra gana skirtingi, pavyzdžiui, poetė Irena visą gyvenimą rašė eilėraščius, kurie skirti tik lakūnams – ji yra sueiliavusi visą Lietuvos aviacijos kroniką. Na, o Julijos eilėraštis „Skype“ kalba apie šių dienų emigrantų gyvenimo realijas, apie senelių ir anūkų nebesusikalbėjimą viena kalba, bendraujant per „Skype“.

Eilės gyvai skambės „Eiliuoti Šilainių kiemai“ pristatymo renginyje, šį penktadienį, liepos 31 d. nuo 18 val. Santarvės parke.
Eiliuoti Šilainių Kiemai } poezijos pristatymas
Renginys nemokamas.

„Eiliuoti Šilainių kiemai“ yra ES programos „Kūrybiška Europa 2014-2020“ Platformų projekto „Stebuklingi kilimai“ („Magic Carpets“) dalis.

Nuotraukos: Nanook | Severina Venckutė