Arnio Aleinikovo performansas atkeliauja į Kauną - Kauno Bienalė

Arnio Aleinikovo performansas atkeliauja į Kauną

2023-03-02

LUCIDITY Arnis Aleinikovas_Wroclaw by Wojciech_Chrubasik

Kovo 17–18 d., 19 val., galerijoje „Meno parkas“ menininkas Arnis Aleinikovas pristato performansą „Lucidity“.

Pavadinimas „Lucidity“ reiškia „gebėjimą aiškiai mąstyti“, kuris, pasak Kembridžo žodyno, apibūdinamas kaip trumpalaikė patirtis. Performanso atlikėjai dalyvavo Arnio Aleinikovo vedamose kūrybinėse dirbtuvėse Vroclave (Lenkija), kurių metu jie tyrinėjo šią būseną naudodami įvairias judesio technikas, įskaitant ekstazinį judesį, automatinį rašymą ir ilgą meditacinį šokį reivo ritmu. Kuriant „Lucidity“, panaudotos visos dirbtuvių proceso patirtys, kuriose apjungiami individualūs dirbtuvių dalyvių sukurti šokio judesiai, tekstai bei vizualizacijos.

Nuo 1990-ųjų elektroninės muzikos vakarėliai tapo išsilaisvinimo priemone daugeliui kartų. „Lucidity“ siekia suardyti tempo pokyčių ir kūno mikro judesių sekas bei kviečia pamąstyti apie mūsų vaidmenį technologijų klestėjimo, dirbtinio intelekto vystymosi amžiuje.

Performanso premjera, kuri yra A. Aleinikovo mėnesį trukusios „Magic Carpets“ rezidencijos Vroclavo kultūros institute rezultatas, Lenkijoje įvyko 2023 m. sausio mėn.

Kovo mėnesį performansas pristatomas Kaune. Meditacinės praktikos, techno ir reivo vakarėlių estetika įves mus į ekstazės būseną, kai kūnas pasiduoda ritmui ir gali judėti laisvai. Šokis taip pat taps vienu iš būdų persikelti į buvimą, esantį ant ribos tarp sapno ir realybės, atsipalaidavusio ir įsitempusio kūno, tamsos ir šviesos. Pirmasis galerijos „Meno parkas“ aukštas taps šokių aikštele pripildyta techno muzikos, fluorescencinių, mirksinčių šviesų, dūmų bei meditatyviai judančių kūnų.

Kauno bienalė ir Vroclavo kultūros institutas bendradarbiauja tarptautinėje platformoje „Magic Carpets“. Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga ir Lietuvos kultūros taryba.

Renginys yra galerijos „Meno parkas“ projekto „Eteris. 2023“ dalis. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Pasirodymas kovo 17–18 d., 19 val., galerijoje „Meno parkas“ nemokamas, tačiau dėl riboto vietų skaičiaus reikalinga registracija. Daugiau informacijos apie pasirodymą ir registracija (spauskite čia).

 

Video pasakojimas apie kūrybinį procesą ir pasirodymą Vroclove: