ISUMA filmų programa: „Knudo Rasmusseno žurnalai” – Kauno Bienalė

Events

Renginiai kraunami
  • Šis renginys jau įvyko.

ISUMA filmų programa: „Knudo Rasmusseno žurnalai”

2022-01-23 @ 15:00 - 17:00

13-oji Kauno bienalė „Once Upon Another Time… gyveno jie jau kitaip“ pristato inuitų menininkų kolektyvo „Isuma“ filmų programą, skirtą „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ atidarymo savaitgaliui.
Pastaruosius 30 metų „Isuma“ (inuktituto kalba reiškia „mąstyti“) kuria nepriklausomus filmus inuitų kalba. Kartu kolektyvas sukūrė savo stilių – vaizdo įrašus galima suvokti kaip dokumentinę istorijų pasakojimo formą, kuri atliepia prarasto gyvenimo būdo įprasminimą ir nostalgiją.
Kauno valstybiniame lėlių teatre:
– sausio 23 d.
15.00–17.00
„Knudo Rasmusseno žurnalai”
1922 m. sausis. Stiprių naujojo amžiaus jėgų fone, danų tyrėjas ir mokslininkas Knud Rasmussen aplanko atokią didžiojo Iglulik šamano Aua stovyklą. Rasmussen ir jo protežė, jaunasis antropologas Therkel Mathiassen, atvykę į Aua šeimos stovyklą patenka tarsi į rojų – arktinį Edeno sodą, kuriame svaiginančiai pinasi dvasinis ir fizinis gyvybingumas, džiaugsminga išmintis ir beribis dosnumas. Danai visgi nesupranta, kad Aua – laikina grožio ir ramybės tvirtovė, apsupta XX a. įtakų – pasirodo krikščioniškosios biblijos inuitų kalba, išauga priklausomybė nuo prekių iš užsienio, policija tiria pirmąją baltojo žmogaus žmogžudystę, o klajokliškųjų inuitų realybė neleidžia jiems išsilaikyti vienoje vietoje – net jei saugesnės vietos persikėlimui jie ir neras.

Bilietai Kauno lėlių teatre prieš filmų seansus

Bilieto kaina: 5,00 Eur – suaugusiems; 4,00 Eur – moksleiviams, studentams, senjorams

Nuolaidos: su 13-os Kauno bienalės bilietu – suaugusiems 4,00 Eur; moksleiviams, studentams, senjorams – 3,00 Eur

Informacija

Date:
2022-01-23
Laikas:
15:00 - 17:00
Event Category:

Vieta

Kauno valstybinis lėlių teatras
Laisvės al. 87A
Kaunas, Lithuania
+ Google Map