Žodinė programa / Antrasis susitikimas - Kauno Bienalė

Žodinė programa / Antrasis susitikimas

2017-10-11

HORSTO HOHEISELO ir ANDREASO KNITZO kūrinių pristatymas ir diskusija su dr. Rasa Antanavičiūte (45 min.)

JOCHENO GERZO kūrinių pristatymas ir diskusija su Manca Bajec (Karališkasis meno ir dizaino koledžas / Royal College of Art and Design) (45 min.)

JOCHENO GERZO, HORSTO HOHEISELO ir JAMESO E. YOUNGO pokalbis ir atsakymai į auditorijos klausimus, moderuoja dr. Rasa Antanavičiūtė ir Manca Bajec (1 val.)

Menininkai Horstas Hoheiselis ir Andreas Knitzas yra tokių projektų kaip Buchenvaldo memorialas memorialui (1995) ir judantys paminklai arba pilkieji autobusai Ravensburge, Weissenau, Berlyne ir kituose miestuose (2006-2017) autoriai. Būtent jie memorialo nužudytiems Europos žydams Berlyne konkursui pateikė siūlymą nugriauti Brandenburgo vartus, o Aušvico išlaisvinimo metinių proga ant jų rodė garsiojo šios koncentracijos stovyklos įėjimo užrašo „Arbeit macht frei“ projekciją (1997). Hoheiselis ir Knitzas nuo 1990-ųjų kuria radikalių formų memorialus ir įamžinimo projektus, kurių iki šiol įvairiose pasaulio šalyse realizuota daugiau nei keturios dešimtys.

Menininkas Jochenas Gerzas išgarsėjo dar 1986 m. kartu su Esther Shalev-Gerz sukūręs pradingstantį paminklą prieš fašizmą Hamburg-Harburge (Vokietijoje), tapusį chrestomatiniu naujųjų formų memorialų pavyzdžiu. Nuo to laiko jis realizavo daugiau nei trisdešimt įamžinimo ir atminties projektų viešojoje erdvėje. Dauguma jų, kaip pavyzdžiui 2146 akmenų memorialas prieš rasizmą Saarbrückene (1993), remiasi dalyvavimo principu ir pirmiausiai kuria paminklus mūsų vaizduotėje.