Jeanne Kampchouang - Kauno Bienalė

Jeanne Kampchouang

Kamerūnas

Jeanne Kamptchouang gimė ir iki pat pirmųjų savo žingsnių meno pasaulyje gyveno Kamerūne. Baigęs mokyklą, menininkas mėgino įstoti į medicinos mokyklą. Nepavykus, jis pradėjo studijuoti biochemiją Jaundės pirmajame universitete. Netikėtas susitikimas su menininku Paul Awassumé paskatino introspekciją, įkvėpusią meilę piešimui. Naujai atrasta aistra menui paskatino pasukti karjerą kitomis linkmėmis. Susidūręs su tėvų skepticizmu, jis nusprendė išvykti iš Kamerūno. Netrukus Jeanne Kamptchouang įsikūrė Benine, kur nepaliaujamai dvejodamas dėl ateities, ėmė vystyti savo meninę praktiką. Po ketverių metų jis susipažino su Klermono aukštosios meno mokyklos (École Supérieure d’Art de Clermon Métropole – ESACM) Prancūzijoje studentais ir jų mokytojais. Jį sudomino meno mokyklos teikiamos galimybės ir privalumai. Norėdamas sužinoti daugiau, 2013 m. jis išvyko į Prancūziją laikyti stojamųjų egzaminų į ESACM, kur 2017 m. įgijo meninį išsilavinimą.

Nuo to laiko jis toliau mokosi, rengia personalines ir dalyvauja grupinėse parodose bei menininkų rezidencijose. 2018 m. jis buvo vienas iš trijų menininkų, atrinktų dalyvauti Klermono-Ferano miesto kūrybinių dirbtuvių programoje „Bain d’Huile“.

Savo kūryboje Jeanne Kamptchouang siekia plėtoti kritinį visuomenės ir individų vertinimą, skatinti apmąstymus apie žmogaus užimamą vietą visuomenėje, tyrinėjant esmines laisvės, pliuralizmo, determinizmo, istorinių klausimų, estetikos ir politikos temas. Jis taip pat siūlo savą svajingo, dvasinio pomirtinio gyvenimo viziją… Savo kūriniais menininkas ieško egzistencinės tiesos, mintis paversdamas meniniu gestu: piešiniais, paveikslais, instaliacijomis, objektais, performansais, fotografijomis…

Jeanne Kamptchouang kūriniuose kalbama apie geografines teritorijas politiniu ir visuotiniu lygmeniu, ir apie mūsų privatumą, gyvenimo prasmę ir socialinį elgesį. Menininkas apjungia savo asmenines patirtis ir kolektyvinę istoriją, formuojančią mūsų individualumą erdvėlaikyje, kuriame susipina kultūrinės tradicijos ir šiuolaikinis menas.