Ibrahim Mahama - Kauno Bienalė

Ibrahim Mahama

Gana

Vizualaus meno kūrėjas Ibrahimas Mahama gimė 1987 m. Tamalėje, Ganoje. Jis gyvena ir dirba Akroje, Kumasyje ir Tamalėje. Jo darbai eksponuoti daugelyje tarptautinių parodų, tarp jų – Venecijos bienalė, Sidnėjaus bienalė, Saatchi galerija Londone, K21 galerija Diuseldorfe, Eli ir Edythe Broad meno muziejus Mičigane, Tel Avivo meno muziejus Izraelyje ir daugelis kitų.

Geriausiai žinomi I. Mahamos darbai – tai ištisų pastatų aptraukimas pakartotinai panaudotų džiuto maišų skiautėmis. Jis perdirba kakavos maišus, kuriuos randa vietiniuose Ganos turguose, o savo darbus pristato Ganos turguose ir galerijose. Pasirinkdamas parodų erdves, savo kūriniais jis kritiškai apmąsto šiomis medžiagomis persmelktą vertybių sistemą.

Atstovaujamas Londono galerijos „White Cube“, I. Mahama iš savo meno praktikos gautas pajamas naudoja Ganos kultūros ir švietimo įstaigų veikloms inicijuoti ir remti. Jis ieško būdų, kaip išlaikyti šiuolaikinį Afrikos meną žemyne. 2019 m. Tamalėje jis atidarė menininkų valdomą projektų erdvę „Savannah Centre for Contemporary Art“ (Savanos šiuolaikinio meno centrą, SCCA). Vėliau, 2020 m. – didžiulį studijų kompleksą „Red Clay“ netoliese esančioje Jena Kpeng bendruomenėje. Abu objektai – tai I. Mahamos indėlis į šiuolaikinio meno scenos kūrimą ir plėtrą jo gimtojoje šalyje, apimantis parodų erdves, mokslinių tyrimų patalpas ir menininkų rezidencijų centrą. 2021 m. 

Mahama pertvarkė renovuotą siloso bokštą Tamalėje į „Nkrumah Volini“ meno centrą.