Andrius Arutiunian - Kauno Bienalė

Andrius Arutiunian

Lietuva

Andrius Arutiunian – Nyderlanduose gyvenantis armėnų ir lietuvių kilmės menininkas ir kompozitorius. A. Arutiunian dirba su hibridinėmis garso, instaliacijų, filmų, skulptūrų ir performansų meno formomis.

Arutiunian kūrybą formuoja alternatyvūs politinio ir muzikinio organizavimo būdai bei žaismingas ezoterinių ir vietos istorijų tyrinėjimas. Pasitelkdamas garsines kosmologijas, nevakarietiškas žinių sistemas, taip pat išsamias rezonanso ir spekuliatyvių instrumentų studijas, menininkas dirba su garsu kaip pasaulio organizavimo metodu. Į savo kūrybos procesą įtraukdamas hipnotizuojančias ir mįslingas formas, A. Arutiunian kūriniuose dažnai kvestionuoja muzikinio ir politinio susiderinimo sąvoką.

Naujausios personalinės parodos: 59-oji Venecijos bienalė, Armėnijos paviljonas, „Gharīb“ (Venecija, 2022 m.), „Diaphonics“ Centrala galerijoje (Birmingemas, 2023 m.) ir „Incantations“ „CTM and silent green“ galerijoje (Berlynas, 2021 m.).

Atrinktos grupinės parodos ir performansai: Le Fresnoy ir Centre Pompidou (Turkuenas), M HKA (Antverpenas), Stroom (Haga), Stedelijk (Amsterdamas), Survival Kit 13 (Ryga), documenta 14 Parliament of Bodies (Kaselis), Radicants ir Slavs and Tatars’ Pickle Bar (Paryžius), FACT (Liverpulis), Rewire Festival (Haga), Šiuolaikinio meno centras (Vilnius).

Andrius Arutiunian yra DAAD stipendininkas Berlyne 2023–2024 m. Kitos rezidencijos: Maxo Plancko empirinės estetikos institutas (Frankfurtas), Amant (Siena), Rupert (Vilnius), Cite Internationale des Arts (Paryžius), EMARE/EMAP (Liverpulis), BALTIC šiuolaikinio meno centras (Niukaslas), ZKM | Meno ir medijų centras (Karlsrūhė).