Interaktyvi Jenny Kagan paroda „Iš tamsos“ - Kauno Bienalė

Events

Renginiai kraunami
  • Šis renginys jau įvyko.

Interaktyvi Jenny Kagan paroda „Iš tamsos“

2022-10-27 - 2022-10-30

Kaunas 2022: paroda Iš tamsos
Savo tėvų – kauniečių Juozapo Kagano ir Margaritos Štromaitės – Holokausto išgyvenimo istoriją papasakoti pasiryžusi menininkė Jenny Kagan parodoje „Iš tamsos“ kviečia leistis į skaudžius, tačiau vilties kupinus prisiminimus, kuriuose veriasi ne tik asmeniniai jos šeimos likimo vingiai, bet ir Antrojo pasaulinio karo įvykių Lietuvoje paveikslas.
Menininkės tėvai susipažino ir susituokė Kauno gete. Negailestingas istorijos vingis, kitaip nei daugybei artimųjų, jiems baigėsi laimingai – pora išgyveno karą slapstydamiesi. Padedami lietuvio Vytauto Rinkevičiaus, geležies liejykloje, kurioje tėtis dirbo kaip geto kalinys, jie įsirengė slėptuvę – medinę dėžę, kurioje išgyveno maždaug 9 mėnesius. Toji medinė dėžė – tėvų slėptuvė – tapo parodos „Iš tamsos“ šaknimis, savotišku leitmotyvu.
„Jie susipažino 1943 m. gete. Jai buvo tik 18 metų. Tai istorija apie priespaudą ir persekiojimą, nesuvokiamą netektį ir siaubą, bet visų pirma tai – meilės bei išlikimo istorija“, – sako menininkė. „Nors aplinkiniai žuvo, jie pabėgo iš geto ir, padedami lietuvių gelbėtojų, išgyveno karą slapstydamiesi. Esate kviečiami leistis į kelionę, kurios tamsoje plūduriuoja veidai, pravėrus lagaminą atsiveria stebuklingi pasauliai, o užslėptos pakampės kviečia vidun, kur skleidžiasi istorijos.“
„Iš tamsos“ suteikia galimybę leistis į itin asmenišką kelionę – dalį eksponatų galima paimti į rankas, tyrinėti patiems atsiverčiant dienoraščių ištraukas, pakėlus suskambantį telefoną ar atsidarant skirtingose vietose išdėstytus lagaminus. Keliaujant iš vieno kambario į kitą, veriasi šiandien sunkiai suvokiama žmonijos tragedija, kurioje, kaip ir visuose išgyvenimuose, netrūksta žmogiškumo, drąsos, pasiaukojimo, o svarbiausia – vilties.
Paroda veiks iki spalio 30 dienos. Paskutinį savaitgalį – spalio 28-30 dienomis parodos lankymas – nemokamas.
Spalio 28 -ąją, Didžiosios akcijos Kauno gete dieną, parodos erdvėse bus ir pati menininkė Jenny Kagan, kuri kiekvieną lankytoją pasitiks su rankų darbo dovanomis bei atsakys į visus klausimus.
Darbo laikas:
III, V–VII: 11.00–18.00
IV: 11.00–19.00
Parodos vieta:
Gimnazijos g. 4 pastatas šalia Istorinės LR Prezidentūros. Įėjimas per Vilniaus g. sodelį arba per Šv. Gertrūdos g. automobilių stovėjimo aikštelę. Ieškokite Kaunas 2022 nuorodų.
Jenny Kagan yra 11-osios Kauno bienalės menininkė. Paroda yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ renginys.

Informacija

Pradžia:
2022-10-27
Pabaiga:
2022-10-30