fbpx

Savaitgalis „Audio pirtyje“ – lietuviškos pirties patyrimas garsais

Audio vizualaus meno atstovės Judita Ragauskaitė ir Karolina Latvytė-Bibiano, kartu su Kauno bienale ir projektu MagiC Carpets, kviečia miestiečius ir miesto svečius į „Audio pirtį“ – interaktyvią audio instaliaciją, kuria siekiama atskleisti lietuviškos pirties magiją ir supažindinti su pirtininkais, kurie puoselėja Lietuvai unikalių pirčių tradicijas.

Visą vasarą menininkės keliavo į tradicines pirčių ceremonijas, įamžinti šių procedūrų garsus (vantas, vandenį, garą), persipinančius su nuoširdžiomis žmonių emocijomis. Rugsėjo 12 d. Kaune, „Fluxus festivalyje“, bus pristatyta unikali garsinė patirtis – „Audio pirtis“, kuri atskleidžia tikrą lietuviškos pirties dvasią.

Apie projektą, kuriuo siekiama įamžinti šių mažų, unikalių mūsų regionui pirtininkų bendruomenių istorijas, kuriose persipina senovės tradicijos, dvasingos apeigos, kruopelė magijos bei norą jomis dalintis su vietos ir Europos bendruomenėmis, Delfi.lt pokalbis su menininkėmis, Judita Ragauskaite ir Karolina Latvyte-Bibiano. (skaityti čia).


Instaliacija „Audio pirtis“ – rugsėjo 12 d., nuo 22 val. ant Parodos kalno „Kaunas 2022“ organizuojamame „Fluxus festivalyje“. Renginys nemokamas. Atvyksiančius raginame dėvėti apsaugines kaukes ir laikytis saugaus atstumo.


„Audio pirtis“ yra ES programos „Kūrybiška Europa 2014-2020“ Platformų projekto „Stebuklingi kilimai“ („Magic Carpets“) dalis. Rėmėjas Lietuvos kultūros taryba.

Pasidalink su kitais! :

0 Komentarų

Įrašo komentavimas

Your email address will not be published.

b13logo

VšĮ “Kauno bienalė”
Plento g. 1 d, Kaunas LT45393, Lietuva
Įmonės kodas 302751123
Tel. +37062998182
Biudžetinė sąskaita: LT627044060007822032

Naujienlaiškis