fbpx

STEBUKLINGI KILIMAI

KŪRYBIŠKOS EUROPOS PLATFORMA

Kauno bienalė nuo 2017 m. rugpjūčio mėnesio vadovauja 15-os Europos sąjungos ir kandidatų narių kultūros organizacijų keturmečiam ES programos „Kūrybiška Europa 2014-2020″ Platformų projektui „Magic Carpets“ („Stebuklingi kilimai“).

Projekto tikslas – suteikti galimybę kylantiems menininkams keliauti ir dirbti socialiai įtraukaus ir atsakingo meno projektuose bei kartu su vietos menininkais ir vietos bendruomenėmis kurti naujus meno kūrinius viešose erdvėse. Šios platformos veikla prasidėjo nuo refleksijos, ką kelionės idėja reiškia šiandien, ir su ja susijusiu skraidančio kilimo įvaizdžiu, o baigiasi – novatoriško, horizontalaus, bendradarbiavimu grįsto bendruomenių įsitraukimo modelio įgyvendinimu. Projekto metu, remiantis pamatinėmis vertybėmis, kurios gimsta iš dar vaikystėje girdėtų fantastinių istorijų, siekiama skatinti bendruomeniškumo jausmą. Ir taip fikcija tampa būdu suprasti realybę, o menas tampa instrumentu pažvelgti į pasaulį.


Per pastaruosius ketverius metus, įvairūs žmonių tarpusavio santykiais ir tarpdiscipliniškumu grįsti projektai padėjo sukurti tinklą, kuriame 15 dalyvaujančių Europos Sąjungos ir kandidačių šalių galėjo dalintis ir bendradarbiauti, kalbėdamos apie jas jungiančias istorijas ir tradicijas. „Stebuklingų kilimų“ platformos veiklų dėka, galėjo augti talentai, buvo skatinamas tarptautinis mobilumas tarp kuratorių ir menininkų. Pasitelkus bendrakūrybos praktikas buvo įgyvendinta daugiau kaip 50 projektų, įtraukusių per 150 kylančių menininkų.


Tarptautinė paroda „MagiC Carpets Landed“ vyks 2021 m. lapkričio 5 – 2022 m. sausio 23 dienomis Kaune. Ši paroda taps vienu pagrindinių vizualiojo meno renginių, atidarančių „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programą.

„MagiC Carpets Landed“ paroda, pristatanti atrinktus tarptautinių menininkų, kartu su vietos bendruomenėmis sukurtus darbus, įsikurs Kauno paveikslų galerijoje, Kauno geležinkelio stotyje ir įvairiose viešosiose miesto erdvėse. „Stebuklingų kilimų“ platformos rezultatus pristatančią parodą kuruos profesorė, menotyrininkė, kuratorė ir Romoje įsikūrusio „Latitudo Art Projects“ meno vadovė Benedetta Carpi de Resmini.

Daugiau naujienų apie parodą jau netrukus.


Platformų projektas „Stebuklingi kilimai“ („Magic Carpets“) yra ES programos „Kūrybiška Europa 2014-2020“ dalis. Rėmėjas: Lietuvos kultūros taryba.


Plačiau apie visas tarptautines „Stebuklingų kilimų“ keliones, kylančius Europos menininkus ir kuratorius bei jų darbą su skirtingomis bendruomenėmis skaitykite www.magiccarpets.eu

 


b13logo

VšĮ “Kauno bienalė”
Plento g. 1 d, Kaunas LT45393, Lietuva
Įmonės kodas 302751123
Tel. +37062998182
Biudžetinė sąskaita: LT627044060007822032

Naujienlaiškis