fbpx

STEBUKLINGI KILIMAI

KŪRYBIŠKA EUROPA PLATFORMA

Įgyvendindama tarptautinį platformų projektą „Stebuklingi kilimai“ (ang. „MagiC Carpets“) Kauno bienalė 2020 metais kartu su vietos menininkais iniciavo penkis tarpdisciplininius projektus, įtraukusius skirtingas Kauno miesto ir rajono bendruomenes.


„Eiliuoti Šilainių kiemai“
Aktoriai Edita Niciūtė ir Arnis Aleinikovas
Šilainių poetų bendruomenė

Menininkai pakvietė šilainiškius dalintis savo kurtomis eilėmis. Projekte sulaukta autorių, kurie tiesiog „išplėšė“ puslapius su eilėmis iš asmeninių dienoraščių ir išdrįso atiduoti juos įrašų studijai, kiti dalinosi vieninteliu per savo gyvenimą parašytu tekstu apie meilę ir laukimą, o viena vietos kūrėja atsiuntė net dvi savo parašytas knygas.

Tekstus kartu su profesionaliais aktoriais įskaitė ir patys jų autoriai. Kūriniuose nostalgija savo gimtinei, piešiami gimtinės vietovių peizažai; eilės dedikuotos išėjusiems šeimos nariams, ir žinoma – meilei. 

Projekte dalyvavę šilainiškiai: Julija Augustauskienė, Dalia Sakalauskienė, Aldona Mankutė- Kursevičienė, Dalia Buragienė, Zenė Sadauskaitė, Vilija Grigaliūnaitė, Herminija Vokietaitienė, Vida Gustaitytė-Bubnienė, Agnius Rušys, Gintaras Povilavičius ir Raimundas Eimontas.


Kūrybinė judesio laboratorija
Choreografai Mantas Stabačinskas ir Vasara Visockaitė
Negalią turinčių asmenų centro „Korys“ bendruomenė

Projektas tapo atvira kūrybine erdve improvizacijoms, laisvei ir galimybei nevaržomai tapti šokio bendruomenės dalimi. Kūrybinės šokio dirbtuvės turėjo gana aiškią struktūrą – prasidėdavo nuo bendro pasisveikinimo, kuomet kiekvienas pateikdavo po judesį ir visi turėdavo atkartoti. Tada kasdien vis kitas savanoris pravesdavo tam tikrą apšilimą, po kurio visi keliaudavo prie kūrybinių užduočių, kuriose buvo naudojami skirtingi daiktai – spalvotos gumos, teniso kamuoliukai ar kaspinai – kurie palengvindavo judėjimą ir padėdavo pajausti vis kitokią judesio formą. Užsiėmimai vyko per šiuolaikinio šokio prizmę, tačiau paįvairinti baleto pagrindų, balso ir kitų formų.

Prie laboratorijos prisijungė profesionalūs šokėjai, kurie tapo projekto savanoriais.


Rokis
Menininkė, keramikė Ieva Bertašiūtė-Grosbaha
Rokų seniūnijos bendruomenė, kiti kauniečiai

Rokų bendruomenė kūrybinių dirbtuvių metu kūrė mistinio personažo – Rokio – istoriją. Kauno tvirtovės IV forte patys lipdydami, filmuodami ir fotografuodami, bendruomenės nariai stop kadro principu kūrė molio animaciją. 

Fluxus festivalio metu, rugsėjo mėnesį, menininkas Maris Grosbahs kūrė ir viešai degė molio skulptūrą, kuri tikimasi taps naujai kuriamo Rokų skulptūrų parko dalimi.


„Kauno pasakos“
Lukas Valiauga, Justas Motuzas, Eglė Valadkevičiūtė ir Inga Galvanauskaitė
Kauno menininkų bendruomenė

Projektas pačiame miesto centre įvietina naujai sukurtas pasakas apie Kauną ir jo gyventojus. Pasakas sukūrė ir atvaizdavo devyni Kauno menininkai ir kūrėjai, remdamiesi Juliaus Kaupo knyga „Daktaras Kripštukas pragare“. Ši knyga – tai pasakų rinkinys, kurioje persipina filosofinės mintys, humoras, pasakų motyvai, išmintis ir amžinosios vertybės, joje atgyja Kauno paslaptys ir grožis.

Kūrėjai: Jokūbas Bateika, Tadas Zaranka, Karolis Skiparis, Loreta Valantiejienė, Jolanta Vilija Galdikaitė, Ieva Trišauskaitė, Marius Šablevičius, Ugnė Makselytė, Vytautas Mikalauskas.

Iliustratorė: Agnė Žiūkaitė

Daugiau apie projektą www.kaunopasakos.lt ir @kaunopasakos Instagram paskyroje


„Audio pirtis“
Menininkės Judita Ragauskaitė ir Karolina Latvytė-Bibiano
Kauno miesto ir apskrities pirtininkų bendruomenė

„Audio pirtis“ – interaktyvi audio instaliacija, kuria siekiama atskleisti lietuviškos pirties magiją ir supažindinti su pirtininkais, kurie puoselėja Lietuvai unikalių pirčių tradicijas.

Visą vasarą menininkės keliavo į tradicines pirčių ceremonijas, įamžinti šių procedūrų garsus (vantas, vandenį, garą), persipinančius su nuoširdžiomis žmonių emocijomis. Rugsėjo mėnesį Fluxus festivalyje Kaune menininkės pristatė šią unikalią garsinę patirtį interaktyvioje „Audio pirtis“ instaliacijoje, kuri atskleidžia tikrą lietuviškos pirties dvasią. 

Instaliacija taip pat prieinama www.audiopirtis.lt ir tinklalaidėje „Žiauriai gerai“.


Platformų projektas „Stebuklingi kilimai“ („Magic Carpets“) yra ES programos „Kūrybiška Europa 2014-2020“ dalis. Rėmėjas: Lietuvos kultūros taryba.


Plačiau apie anksčiau vykusias tarptautines „Stebuklingų kilimų“ keliones, kylančius Europos menininkus ir kuratorius bei jų darbą su skirtingomis bendruomenėmis skaitykite www.magiccarpets.eu


b13logo

VšĮ “Kauno bienalė”
Plento g. 1 d, Kaunas LT45393, Lietuva
Įmonės kodas 302751123
Tel. +37062998182
Biudžetinė sąskaita: LT627044060007822032

Naujienlaiškis