fbpx

Rokis

Rokis
Menininkė, keramikė Ieva Bertašiūtė-Grosbaha

Skulptorius Maris Grosbahs

Rokų seniūnijos bendruomenė, kiti kauniečiai

Jau ne vienerius metus Rokų seniūnijos bendruomenė aktyviai dalyvauja kultūrinėje veikloje. Šį kartą, kartu su menininke, keramike Ieva Bertašiūte-Grosbaha „rokiečiai“ įsitraukė į molio animacijos dirbtuves ir kūrė stop-kadro molio animaciją. Kūrybinės dirbtuvės vyko Kauno tvirtovės IV forte, kur bendruomenės nariai rinkosi lipdyti ir fotografuoti trumpas būsimo animacinio filmo ištraukas, kuriose užfiksuota mistinio personažo „Rokio“ transformacija.

Šiuo projektu menininkė siekia lengva, laisva, juoko forma pažvelgti į Rokų identitetą ir istoriją, įsiklausyti į bendruomenės norus bei idėjas.

 

Rokų seniūnijos teritorija yra virš storo molio sluoksnio, kurio teikiamus privalumus jau XVII amžiaus pradžioje atrado Šv. Jurgio (Bernardinų) bažnyčios statytojai. Jie Pavytės kaime įkūrė Bernardinų plytinę, o vėliau – ilgus metus veikė Rokų keramikos gamykla. Tad „rokiečių“ identitetas yra glaudžiai susijęs su moliu ir keramika.

Projekto kulminacija – kviestinio menininko Maris Grosbahs ir Rokų bendruomenės sukurta „Rokio“ skulptūra. „Fluxus festivalio“ metu molio kūrinys buvo džiovinamas ir degamas specialioje keramikos degimo krosnyje, pastatytoje Kauno tvirtovės IV forte. Išdegta skulptūra turėtų tapti naujai kuriamo Rokų skulptūrų parko dalimi.

Pasidalink su kitais! :

0 Komentarų
b13logo

VšĮ “Kauno bienalė”
Plento g. 1 d, Kaunas LT45393, Lietuva
Įmonės kodas 302751123
Tel. +37062998182
Biudžetinė sąskaita: LT627044060007822032

Naujienlaiškis