fbpx
Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • event jau ivyko.

12-oji Kauno bienalė | Empatiškas kūnas: savo būgno ritmu | performansas

2019 rugsėjo 28 @ 19:00 - 2019 rugsėjo 29 @ 6:00

Inga Galinytė (Lietuva) ir Anna Papathanasiou (Graikija/Kanada)
Empatiškas kūnas: savo būgno ritmu
Garso takelis: Dimitris Papadatos

Inga Galinytė ir Anna Papathanasiou kartu dirbti pradėjo 2018 m. Watermill Centre Niujorke (JAV) vykusios Tarptautinės Roberto Wilsono vadovaujamos vasaros mokyklos metu. Įsitraukusios į ilgalaikį projektą „FTIJs“ (FIRST TIME IN JACUZZI. sorry.), menininkės siekia tarpusavyje sukurti bendrą nematerialią erdvę, apibrėžtą ne geografinių koordinačių, o nematomų emocinių ir dvasinių gijų.

Prasidėjęs kasdienis susirašinėjimą internetu, peraugo į bendrą menininkių audiovizualinį dienoraštį, talpinantį tekstus, vaizdus, garsus ir judesius. Kasdienė praktika, paremta ištikimybe tam tikrai idėjai ar savo antrai pusei, atvedė menininkes prie noro ištirti išsiskyrimo jausmą, kurį per gyvenimą patiria kiekviena gyva būtybė – atsiskyrimo nuo mamos įsčių, mėlynėmis pasireiškiančią traumą. Mėlynė – tai emocinė žymė, liekanti po kiekvieno išsiskyrimo, pradedant pačiu pirmuoju – išsiskyrimu su mamos įsčiomis. Platesniame kontekste, kiekviena mėlynė gali būti suvokiama kaip nežinomybės baimė ir natūralių ribų išraiška

Specialiai 12-ajai Kauno bienalei PO IŠVYKIMO | PRIEŠ ATVYKSTANT sukurtas performansas „Empatiškas kūnas: savo būgno ritmu“ – jau trečiasis dueto susitikimas fiziniam šio ilgalaikio projekto pristatymui. Trijų dalių performansas tęsis visos Kauno bienalės metu, persikeldamas iš asmeninės istorijos į trauminę Kauno miesto patirtį. Menininkės siekia sukurti erdvę, kurioje trauminė patirtis gali būti išgydyta, dalijantis patirtimi ir empatija.

Trečioji performanso „Empatiškas kūnas: savo būgno ritmu” dalis, tai pirmosios dalies atsikartojimas apjungiant visą Bienalės metu vykusią Ingos komunikaciją su gimtuoju miestu, per jo istorinę trauminę patirtį bei asmenines žmonių istorijas. Kiekvienas pasakojimas įrėžtas į platformą tapo asmeninių išgyvenimų atspindžiu bei ženkliai transformavo pagrindą ant kurio menininkės atliko pasirodymą Bienalės pradžioje. Trečiąją dalį galima pavadinti tam tikru ritualiniu-atsikartojančiu ciklo užbaigimu, laikinu kelionės taško pažymėjimu su naujam etapui būdingomis korektūromis.

Rugsėjo 28-29 d.:
19:00 – 20:00 val.
Empatijos paieškomis grįstas performatyvus pokalbis, apjungiantis visas kūrinio dalis vykusias 12-os Kauno bienalės metu.

20:00-06:00 val.
Po menininkių dialogo seka miegojimas po žvaigždėmis. Publika yra kviečiama prisidėti prie šio veiksmo. Ši bendra patirtis sukuria erdvę ir laiką gijimui, taip pat pabudimui su saulėtekiu, vedančiu į naują pradžią.

INFORMACIJA DALYVIAMS:
– pasirūpinkite priemonėmis miegui (čiužiniais, miegmaišiais ir kt. daiktais savo patogumui);
– performanso dalyvis privalo pasirašyti sutikimą dėl savo bei kitų sveikatos ir renginio partnerio „Lietuvos geležinkeliai“ turto saugumo;
– renginio metu budi ir dalyvių saugumu rūpinasi Kauno bienalės saugos tarnyba „Jungtis“.

Informacija

Pradžia:
2019 rugsėjo 28 @ 19:00
Pabaiga:
2019 rugsėjo 29 @ 6:00

Vieta

Kauno geležineklio stotis
M. K. Čiurlionio g. 16
Kaunas, Lietuva
+ Google žemėlapis

VšĮ “Kauno bienalė”
Plento g. 1 d, Kaunas LT45393, Lietuva
Įmonės kodas 302751123
Tel. +37062998182
Biudžetinė sąskaita: LT627044060007822032

Naujienlaiškis